O MNĚ

Jmenuji se Kateřina Kolářová a pod značkou Miolka fashion šiju různá pouzdra a pásy na inzulinové pumpy a mobily, ale i další výrobky pro diabetiky. Miolka jsou zkratky jmen manžela (Milan), dcery (Olivie) a mého (Kateřina). Bez nich bych totiž tuto skvělou práci dělat nemohla.

Původně jsem jako diplomovaná dětská sestra pracovala šest let na novorozenecké jednotce intenzivní péče a se šitím jsem neměla žádné zkušenosti.

Šít jsem začala v dubnu 2013, kdy jsem dostala svůj první šicí stroj. V té době jsem byla na mateřské a měla zdravotní problémy způsobené dlouhodobou nepoznanou celiakií (diagnostikovanou v roce 2011). Ven jsem moc chodit nezvládla kvůli velké únavě a šití byl můj relax.

V roce 2015 se u mé, tehdy pětileté dcery, zjistil diabetes 1. typu. Díky tomu jsem začala poznávat spoustu úžasných lidí, kteří mají děti ve stejné situaci. Občas jsem dceři ušila nějaké pouzdro na glukometr nebo inzulinová pera, vystavila ho do skupiny rodičů dětí s diabetem na Facebooku a mělo to velký ohlas. Začali mi psát rodiče dětí s inzulinovými pumpami, jestli bych jim na ně také něco neušila.

Ze začátku se mi do toho vůbec nechtělo, protože jsem měla obavu, že to pouzdro dlouho nevydrží a zákazníci budou chtít vrátit peníze. Nakonec mě jedna maminka přemluvila, poslala mi fotku pouzdra, které měla měsíc. Koupila ho od jiné maminky, která ho ušila a dále jsem zjistila, že si tato pouzdra musela kupovat znovu každý měsíc, protože déle nevydrží. Došlo mi, že rodiče, mají opravdu problém něco takového sehnat v dobré kvalitě a tak jsem do toho šla.

S podnikáním jsem začala v roce 2018. Začátky byly opravdu šílené, protože jsem to nikdy nedělala a inzulinovou pumpu jsem naživo nikdy neviděla. Ty výrobky musely opravdu sedět, aby se pumpa dala dobře ovládat a celé pouzdro dítěti hezky sedlo. Stávalo se mi, že jsem pouzdro posílala i třikrát znovu, než se tam pumpa hezky vešla. Také jsem na stejnou pumpu udělala třeba deset stejných pouzder různým zákazníkům a třem to tam nešlo vložit. A opět jsem musela složitě zjišťovat, kde je problém.

Každá pumpa je jiná a když o nich nic nevíte, tak je to boj. Zatímco se ostatní rodiče učili, jak pumpy fungují, já jsem studovala jejich vzhled, tlačítka, směr hadičky a jak bude pumpa dobře přístupná.

Bála jsem se, že díky těm chybám budu zákazníky ztrácet, ale opak byl pravdou, všichni zákazníci z mých začátků se stále vrací a neobjednají jen jedno pouzdro, ale i pět najednou. Pro mě je to hnací motor a díky tomu vím, že jdu správným směrem.

Nyní po těch letech, kdy jsem našila více než 4000 různých pouzder a pásů, si troufám říct, že jsem se hodně zdokonalila a pouzdra vypadají profesionálně.

Snažím se nabízet velký výběr látek a vzorů a neustále vymýšlet různé další možnosti, aby byli zákazníci spokojeni.

Pokud chcete sledovat novinky, které nabízím, můžete mě sledovat na INSTAGRAMU @miolka_fashion nebo v nové skupině na FACEBOOKU Diabetes - obaly na inzulinové pumpy Miolka fashion.

Na závěr bych chtěla hlavně vyzdvihnout své skvělé zákazníky, kteří mě neustále motivují k další práci a podporují svými nákupy. A alespoň tímto způsobem jim poděkovat, že můžu dělat tuto úžasnou práci :-)

Zpět do obchodu