O mně

Jmenuji se Kateřina Kolářová a šiju různá pouzdra a pásy na inzulinové pumpy a mobily pod značkou Miolka fashion. Miolka jsou zkratky jmen manžela (Milan), dcery (Olivie) a mého. Bez nich bych totiž tuto skvělou práci dělat nemohla.

Šít jsem začala v dubnu 2012, kdy jsem dostala svůj první šicí stroj. V té době jsem byla na mateřské a měla zdravotní problémy způsobené dlouhodobou nepoznanou celiakií (diagnostikovanou v roce 2011). Ven jsem moc chodit nezvládla kvůli velké únavě a šití byl můj relax.

V roce 2015 byl mé dceři diagnostikován diabetes 1. typu. Díky tomu jsem začala poznávat spoustu úžasných lidí, kteří mají děti ve stejné situaci. Občas jsem dceři ušila nějaké pouzdro na glukometr nebo inzulinová pera, vystavila ho do skupiny na Facebooku a mělo to velký ohlas. Začali mi psát rodiče dětí s inzulinovými pumpami, jestli bych jim taky něco neušila.

Ze začátku se mi do toho vůbec nechtělo, protože jsem měla obavu, že to pouzdro dlouho nevydrží a budou chtít vrátit peníze. Nakonec mě jedna maminka přemluvila, poslala mi fotku pouzdra, které měla měsíc, koupila ho od jiné maminky, která ho ušila. Přiznám se, že jsem se zhrozila, protože i když jsem byla laik v šití, tak tohle bych se styděla prodávat. Došlo mi, že rodiče, mají opravdu problém něco takového sehnat v dobré kvalitě a tak jsem do toho šla.

Začátky byly opravdu šílené, protože jsem to nikdy nedělala a o pumpě jsem nic nevěděla. Ty pouzdra musely opravdu sedět, aby se pumpa dala dobře ovládat. Stávalo se mi, že jsem pouzdro posílala i 3x znovu, aby opravdu sedělo. Také jsem na stejnou pumpu udělala třeba 10 pouzder různým zákazníkům a třem to tam nešlo vložit. A opět vše znovu, než jsem zjistila, kde je problém.

Každá pumpa je jiná a když o nich nic nevíte, tak je to boj. Zatímco se ostatní rodiče učili, jak pumpy fungují, já jsem studovala jejich vzhled, tlačítka, směr hadičky a jak bude pumpa dobře přístupná.

Bála jsem se, že díky těm chybám budu zákazníky ztrácet, ale opak byl pravdou, všichni zákazníci z mých začátků se stále vrací a neobjednají jen jedno pouzdro, ale i pět najednou. Pro mě je to hnací motor a díky tomu vím, že jdu správným směrem.

Nyní po čtyřech nebo pěti letech, kdy jsem našila více než 4000 různých pouzder a pásů, si troufám říct, že jsem se hodně zdokonalila a pouzdra vypadají profesionálně.

Snažím se nabízet velký výběr látek a vzorů a neustále vymýšlet různé další možnosti, aby byli zákazníci spokojeni. Pokud chcete sledovat novinky, které nabízím, můžete mě sledovat na Instagramu @miolka_fashion nebo ve skupině na FB Doplňky pro diabetiky Miolka fashion.

Na závěr bych chtěla hlavně vyzdvihnout své skvělé zákazníky, kteří mě neustále motivují k další práci a podporují svými nákupy. A alespoň tímto způsobem jim poděkovat, že můžu dělat tuto úžasnou práci :-)